Projeksiyon İçin Hangi Ölçü Uygundur?

Standard

Projektörler esasında iki parçadır. Cihazın kendisi ve perdesi. Projeksiyon cihazları en çok dikkat edilen unsur olsa da perde asıl görüntünün meydana geldiği alandır ve çok önemlidir.

Projektörünüz tamam, şimdi sıra perde seçmekte. Bu seçimde ilk aşama ölçüye karar verilmesi olacaktır . Perde ölçüleri için tabloya bakınız. Göreceksiniz ki her perde çeşidi için farklı ebatlar var. Peki  hangisi?

Her projektör belli bir miktar ışık yansıtır. Eğer görüntü alınacak alan büyürse parlaklığı da düşmeye başlar. Modern cihazların çoğu 2×2 metre ebatındaki perdeyi rahatlıkla doyurabilecek görüntü üretir. Projektörünüzün kalitesi belirleyici olacaktır. Ayrıca, odanın yüksekliği dikkate alınmalıdır. Ebat büyüyünce perdeyi manuel sistemle kontrol etmek zorlaşacaktır. O nedenle motorlu/uzaktan kumandalı kullanmak gerekebilir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>